.

10 Milyon Konutun Ruhsatı Yok

GYİAD tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, 19 milyonluk yapı stoğundan 10 milyonunun ruhsatının bulunmadığını, 5 milyonunun ise kullanım ömrünü tamamladığını belirtti.Ruhsat

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) tarafından düzenlediği bir toplantıda konuşan Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Türkiye’deki toplam 19 milyon konutun 10 milyonunun yapı ruhsatına sahip olmadığını,  ruhsatı bulunan 50 yaş üstündeki 5 milyon konutun ise  kullanım ömrünü çoktan  tamamladığını söyledi.

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz da, kentsel dönüşüm sürecinin Bağdat Caddesi, Beşiktaş, Beyoğlu, Üsküdar gibi ‘rantın’ yüksel bölgelerdeoldukça hızlı ilerlerken, deprem riskinin çok daha yüksek olduğu fakt rantın düşük olduğu ilçelerde oldukça yavaş ilerlediğini söyledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »